Dotacje 2014-2020 dla sektora HoReCa


W nowej perspektywie unijnej dla sektora branży HoReCa nie przewidziano zbyt wiele programów, z których dotychczas można było korzystać na rozwój konkurencyjności Naszej branży.

Z jakich dotacji można obecnie skorzystać ?

Istniej wiele programów bezpośrednich jak i tez pośrednich w finansowaniu działalności Hotelarsko-Gastronomicznej. Pozwolę sobie w poniższy artykule opisać jedną z najciekawszych dla Naszej branży.

 

  1. Dotacje na przygotowanie inwestycji Hotelowo - Gastronomicznej, oraz na rozbudowę infrastruktury Hotelowej/Gastronomicznej.

Jaką wysokość dofinansowania można uzyskać w ramach programu ?

Wysokość dofinansowania uzależniona jest między innymi od wielkości firmy, struktury udziałowców i liczby pracowników, jak też rodzaju realizowanego projektu i jego lokalizacji.

Przykład : Dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność przyznawane są dotacje do wysokości 200 000 zł.

Natomiast przedsiębiorstwa małe i średnie mogą liczyć nawet na dofinansowanie w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

W ramach rozbudowy infrastruktury można też wnioskować o dofinansowanie na pokrycie kosztów :

 

Ile można uzyskać na fazę projektową inwestycji ?

Dotacje UE

We wniosku o dotację można wymienić wszystkie ww. pozycje, ale równie dobrze także kilka z nich lub nawet jedną z nich, a suma dotacji naliczana jest od wartości tychże wymienionych we wniosku pozycji i wynosi 50 % tej wartości i nie więcej niż 250 000 zł.

Przechodząc do drugiej części to granty na rozwój infrastruktury turystycznej uzyskać można z regionalnych programów wojewódzkich.

Celem jest wspieranie inwestycji realizowanych przez przedsiębiorców, a związanych z budową, rozbudową lub remontami bazy noclegowej oraz gastronomicznej wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia.

W przypadku, gdy rozmyślają Państwo nad jednym z wyżej wymienionych przedsięwzięć, a nie do końca wiedzą Państwo w jaki sposób tego dokonać. Zachęcamy do skorzystania z Naszego doradztwa w tym zakresie. Posiadamy grupę specjalistów z wysoką skutecznością pozyskiwania dotacji unijnych, opartą o wieloletnie doświadczenie branżowe w tym zakresie.


Zapraszam do kontaktu/zadawania pytań w poniższym formularzu.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]